•  
  • Belangrijke informatie voor het seizoen 2025-2026

  • De KNKV werkt al lang aan een plan om de korfbalcompetities eerlijker en aantrekkelijker te maken. De korfbalbond heeft dit plan verwerkt in “Competitie 2.0.” Vanaf aankomend seizoen (2025-2026) zullen deze veranderingen doorgevoerd worden.

    De drie uitgangspunten voor competitie 2.0 zijn:
    • Plezier (spannende wedstrijden en zoveel mogelijk scoren)
    • Uitdaging (spelen op het juiste niveau)
    • Ontwikkeling (spelen tegen gelijkwaardige tegenstanders)

    We zullen hieronder kort de belangrijkste wijzigingen toelichten.

    Benamingen en teamaanduidingen
    De bestaande termen ‘Wedstrijdkorfbal’ en ‘Breedtekorfbal’ veranderen:
    - Wedstrijdkorfbal wordt A-categorie
    - Breedtekorfbal wordt B-categorie

    De jeugdteams in de A-categorie krijgen een andere naam: U19 (17/18 jaar), U17 (15/16 jaar) en U15 (13/14 jaar). Dit zijn dus in feite onze huidige A1 en B1. Hierbij geldt dat als je op 31 december van het betreffende seizoen ouder bent dan de aangegeven leeftijd, je niet meer in het betreffende team mag spelen. Leeftijdscompensatie is straks niet meer mogelijk.

    De teams in de B-categorie krijgen ook een nieuwe naam. Er wordt gestart met een J (Jeugd) en vervolgens wordt er genummerd vanaf het oudste team. Uitgaande van de huidige indeling wordt het dan als volgt in de B-categorie: Dijkvogels J1 (momenteel A2), gevolgd door Dijkvogels J2 (momenteel C1), Dijkvogels J3 (momenteel D1), tot en met Dijkvogels J8 (momenteel Dijkvogels F2).

    Bandbreedte
    Een andere belangrijke verandering is dat in de B-categorie de huidige strikte leeftijdsgrenzen worden losgelaten. Er wordt gewerkt met ‘bandbreedtes’. Dat betekent dat teams worden ingedeeld met een maximaal leeftijdsverschil (de ‘bandbreedte’) tussen de jongste en de oudste speler. Bij 4-tallen is dat verschil maximaal 2 jaar en bij 8-tallen maximaal 3 jaar. Dit biedt verenigingen de kans om hun teams flexibeler in te delen. Voorbeeld: of je wel of niet in een D- of C-team speelt, is momenteel erg strikt: ben je op 1 januari 2013 geboren, dan heb je de D-leeftijd; ben je een dag eerder geboren, dan heb je de C-leeftijd. Met de nieuwe regels vervallen deze strikte leeftijdsgrenzen dus.

    Poule-indeling en kleur in de breedtesport (B-categorie)
    Poules worden straks ook flexibeler ingedeeld: een team met een gemiddelde leeftijd van 10,9 jaar (D-team) kan straks in dezelfde poule zitten als een team met een gemiddelde leeftijd van 11,1 jaar. Momenteel kan dit niet, want het ene team is een D-team en het andere een C-team.
    Teams worden straks ingedeeld op basis van deze gemiddelde leeftijd. Ook blijft de bond kijken naar reisafstanden en hoe “sterk” de teams in een poule zijn (de bond noemt dit de “sterkte-indicatie”). De kans is dus groter dat je vanaf volgend seizoen tegen vergelijkbare tegenstanders speelt, en dit vergroot het spelplezier.

    Meer informatie
    Op deze pagina van de bond vind je alle benodigde informatie waarin deze zaken nog uitgebreider zijn toegelicht.

    Heb je nog vragen?
    Nu kunnen wij ons heel goed voorstellen dat deze veranderingen heel wat vragen oproepen. Op dinsdag 20 mei zullen we nog een informatieavond in de kantine houden waar je met vragen over de nieuwe opzet terecht kunt (niet m.b.t. de teamindeling voor het nieuwe seizoen). We zullen dit verdelen in twee sessies:
    1. Van 18:00 tot 18:45
    2. Van 19:00 tot 19:45
    De avonden zijn bedoeld voor iedereen (ouders, kinderen en ook andere geïnteresseerden)

    Opzeggen lidmaatschap vóór 15 mei
    Voor de JTC en de TC zijn de voorbereidingen voor het nieuwe seizoen gestart. Eind mei moeten we als Dijkvogels zijnde aan de KNKV aangeven met hoeveel teams en op welk niveau we in het nieuwe seizoen 2025/2026 willen gaan spelen. Wij hopen uiteraard dat alle leden het dit seizoen goed naar hun zin hebben gehad bij onze vereniging en dat jij ook volgend seizoen bij Dijkvogels blijft korfballen!

    Mocht je toch je lidmaatschap op willen zeggen, willen we jullie verzoeken om dit echt voor 15 mei te mailen naar ledenadministratie@dijkvogels.nl. Dit heeft namelijk veel invloed op de teamindeling voor volgend seizoen. Opzeggingen gedaan na 15 mei zullen aan (een deel van) de contributie moeten voldoen, dit zijn kosten die wij ook aan de bond moeten afdragen.